top of page

Mieža grauds un krusas grauds

Mieža grauds un krusas grauds ir lokalizēts iekaisums acu plakstiņos.
Krusas grauds sākumā izpaužas, kā plakstiņa iztilpums ar neizmainītu plakstiņa ādu, ir nesāpīgs; pakāpeniski tas var palielināties un sākties reaktīvs iekaisums. Krusas grauds ir neinfekciozs, jo to rada meiboma dziedzeru obstrukcija.
Ārstēšanā – sausas, siltas kompreses 5-10 min. 2-3 reizes diena. Krusas grauds var izzust arī spontāni 2-4 nedēļu laika, ja nepazūd, tad iespējams, nepieciešama ķirurģiska ārstēšana.
Mieža grauds ir akūta, lokalizēta plakstiņu strutaina infekcija, ko parasti izraisa stafilokoks.
Tas ir kā plakstiņa abscess un var būt gan iekšējs, gan ārējs. Lielākā daļa mieža graudu ir ārējie, tie rodas skropstu folikulu infekcijas rezultātā; iesaistīti arī plakstiņa apkārtējie dziedzeri. Sākumā uz plakstiņa malas parādās jutīgs punkts, pēc tam norobežots pietūkums un apsārtums, pēc 1-3 dienām tā virspuse veidojas dzeltens iztilpums – strutas. Veidojums ir sāpīgs, acs asaro, ir sarkana, svešķermeņa sajūta acī. Pēc 2-4 dienām strutas var spontāni drenēties.
Ārstēšana – var uzsākt ar sausām, siltām kompresēm 5-10 min. vairākas reizes dienā un doties vizītē pie acu ārsta, jo paralēli ir nepieciešams lietot antibiotiku acu pilienus.
Mieža graudu nekādā gadījumā nedrīkst izspiest, jo var veidoties orbītas flegmona un vispārēja sepse.

Eye Trial Frame
bottom of page