top of page
588A7295.jpg

Katarakta

Katarakta ir acs lēcas vai tās kapsulas pilnīgs vai daļējs apduļķojums, kas parasti notiek normālā novecošanas procesā. Cilvēkiem pēc 60 gadu vecuma, tas ir redzes pasliktināšanās galvenais iemesls.
Redzes asums pakāpeniski pazeminās, „ pasaule kļūst pelēka, miglaina”. Reizēm ir priekšmetu dubultošanās, skatoties ar vienu aci. Transporta līdzekļu vadītājiem viens no pirmajiem kataraktas simptomiem ir redzes pasliktināšanās, braucot tumsā. Riska faktori ir neveselīgs dzīves veids, smēķēšana, alkohola lietošana, tuvredzība, cukura diabēts u.c. Kataraktas simptomu progresēšanas ātrums ir individuāls. Sākuma stadijā redze var kļūt nedaudz miglaina un rodas tuvredzība. Tiem, kas tālumā redzējuši labi, bet lasīšanai lietojuši brilles, rodas nepieciešamība pēc brillēm tālumā, bet lasīt var bez brillēm.

Kataraktu nevar izārstēt ar acu pilieniem, tabletēm, lāzeru vai acu vingrinājumiem. Vienīgais kataraktas ārstēšanas veids ir ķirurģisks. Ar ultraskaņu lēcu sadala, izvada no acs un implantē mākslīgo lecu.

bottom of page